'PETARDA' Kanceljak tri, Glavica dva gola, za uverljivu pobjedu Bumbara

Lijepo sunčano popodne na Slobodi, i konačno nešto lakša utakmica Bumbara. Protivnik je bio 'fenjeraš' Virovitica, pa se nije osim pobjede niti očekivalo ništa manje od pobjede, od ekipe Zorana Vukelića i Marka Trojaka.

Varteks je u utakmicu krenuo bez kapetana Frana Kukeca, pa je njegovu ulogu u sredini veznog reda, a ujedno i kapetansku traku preuzeo Jura Kos.

Početak utakmice je protekao u ispitivanju snaga, ali od sredine poluvremena Bumbari preuzimaju inicijativu. Sve je započelo sa šansom Stojka koji puca ljevicom, ali vratar gostiju brani.

Tri minute kasnije i veliko veselje za White Stonese na tribini. Jakupak ubacuje slijeva, na drugoj stativi je Stojko, koji puca glavom, a lopta se odbija do Glavice koji s par metara posprema u mrežu za 1:0 u 24. minuti.

Pet minuta kasnije šansu ima i Romario Matova, ali Zimbabvenac sa srakarskom adresom puca preko gola.

Do kraja poluvremena Varteks i povećava vodstvo. U 35. minuti, nakon asistencije Romarija Matove, Kanceljak bježi u povećava prednost Bumbara na 2:0.

Na odmor se otišlo s rezultatom 2:0, a u nastavak oba trenera kreću bez promjena u ekipi.

Bumbari su i dalje bili opasnija ekipa, a imali su nekoliko opasnih kontri, gdje je nedostajao samo zadnji pas.

U 58. minuti i povećanje vodstva na 3:0, a strijelac je ponovno Matija Kanceljak.

Samo par minuta kasnije, drugi gol Glavice, njegov sedmi u sezoni. Ubacio je Stojko, a Glavica posprema glavom za 4:0.

Virovitičani su bili totalno šokirani, a Matija Kanceljak uskoro stiže i do svojeg prvog hat-tricka u dresu Bumbara, za 5:0 u 65. minuti. Ovo je njegov sedmi gol u sezoni, čime se poravnao na vrhu liste najboljih klupskih strijelaca sa Glavicom.

Na kraju veliko slavlje Bumbara, sa svojim White Stonesima na trbinama, koji su danas bili posebno glasni.

- Dobro smo se pripremili za utakmicu, znali smo da će oni ići na 'x' pa nam je cilj bio rano zabiti gol. Uspjeli smo u tome, sve se otvorilo, na kraju se Virovitica predala pa smo lagano priveli utakmicu kraju -  istaknuo je Jura Kos, kapetan Varteksa na današnjoj utakmici.

Varteks – Virovitica 5:0 (2:0)

Varaždin, stadion Slobode. Gledatelja: 200. Suci: Dežđek (Kotoriba), Iveljić (Kamešnica), Paman (Nedelišće).

Strijelci: 1:0 Glavica (24), 2:0 Kanceljak (35), 3:0 Glavica (58), 4:0 Kanceljak (61), 5:0 Kanceljak (66).

Varteks - Mrmić, Anđelković (od 62. Dolovski), Vlah, Lukačić, Stojko (od 67. Havojić), Mikičić, Kos, Matova, Jakupak, Glavica (od 67. Rumbak), Kanceljak (od 83. Ivančić). Trener: Zoran Vukelić.

Virovitica – Šimić, Duvnjak, Špoljar, Kovačević, Čičak, Spudić (od 85. Fučkar), Sabo, Rengel (od 62. Duk), Kasumović (od 62. Novaković), Sinjaković (od 85. Jurišić), Rokinger. Trener: Damir Pervan.