Varteks bez bodova na gostovanju u Murskom Središću

4. KOLO

U utakmici 4. kola 3. HNL Sjever Varteks je gostovao u Murskom Središću kod NK Rudara.

Drugo kolo zaredom ostali smo bez bodova, rezultat je bio 1:0 za domaćine koji su jedini pogodak zabili iz penala u prvom dijelu. Drugo poluvrijeme je otišlo u korist Varteksa te se u zadnjih deset minuta pružilo nekoliko prilika za izjednačenje. No, krenimo redom.

Prvo poluvrijeme Bumbari nisu imali previše prilika. Iako su dolazili do šesnaesterca, nije bilo kreativnosti u završnici akcija.

Rudar je bio opasan preko kornera, a poveli su u 36. minuti kada Vitković ruši domaćeg igrača. Jedanaesterac je sigurno realiziran udarcem po sredini gola.

U drugom poluvremenu ulaze mladi Keča i Šimek.

U 47. minuti odmah pokušaj Brezovca, dobro je podvalio Šoštarić, ali pucao je pored gola.

Varteks je podigao tempo zadnjih pola sata. Šoštarić prvo dobro šutira iz slobodnog s 25 metara, golman Rudara odbija, a par minuta nakon Bumbari imaju najbolju priliku na susretu.

Golubar u solo prodoru kroz sredinu prolazi nekoliko igrača Rudara, ulazi u 16 metara, dodaje do Šoštarića na drugoj stativi koji promašuje loptu pred praznim golom. Golubar ponovno pokušava u 85. s dvadeset metara, a vratar domaćih nezgodan udarac odbija u korner.

Još jednu dobru priliku imamo u 88. minuti. Pomutnju u obranu domaćih uveli su Šoštarić i Golubar, lopta se odbija, dolazi do Malenovića koji natrčava na loptu, ali šalje ju malo iznad gola.

U sljedećem 5. kolu Varteks na Slobodi dočekuje NK Radnik. Trenutno se Varteks nalazi na devetom mjestu s četiri boda, dok je Radnik na šestom s dva boda više.