Težak poraz Varteksa protiv Mladosti iz Ždralova

3. KOLO 3. HNL

Treće kolo 3. HNL Sjever donijelo je i derbi prvoplasirane Mladosti iz Ždralova protiv drugoplasiranog Varteksa na Slobodi.

Bumbari su teško poraženi s 8:0 na domaćem terenu od ambicioznog gosta koji već godinama cilja na 2. HNL.

No, krenimo redom. Gosti su od početka utakmice visoko pritisnuli, prvi pokušaj imali su u drugoj minuti kada na ubačaj reagira loše napadač Mladosti, a u 5. minuti Silvio Jovan skreće udarac u stativu.

Ipak, Varteks nakon početnog pritiska dolazi do daha prvo pokušajem Daniela Vukovića kojeg brani vratar Mladosti, a zatim Ivan Režić pokušava oštro iz slobodnog udarca.

U 22. minuti Jovan 'skida' ispod grede dobar udarac sa strane, a Josip Golubar na drugoj polovici uzvraća driblingom i situacijom tri na dva koju Bumbari ne iskorištavaju. I tu se praktički stalo što se tiče Varteksa za prvo poluvrijeme.

U 33. minuti događa se nesporazum u obrani, Režić prekratko vraća glavom Jovanu, a gostujući napadač prvi dolazi do lopte i Mladosti vodi 1:0. Gosti iz polukontre tri minute kasnije dolaze do drugog pogotka, a u 40. minuti sjajnim udarcem s 20 metara gostujući igrač neobranjivo pogađa 'rašlje' za 3:0 do poluvremena. Jovan je u produžetku prvog poluvremena odličnim refleksom spasio Varteks od četvrtog gola.

Prvi priliku u nastavku ima Varteks, Dominik Matučec izbija sam pred golmana nakon sjajnog dodavanja Šoštarića, ali ga pokušava zaobići, dok vratar Mladosti brani taj pokušaj.

Ipak, Mladost iz Ždralova nastavlja jako i u drugom poluvremenu, a Bumbari nisu u prilici izbaciti loptu van svoje polovice.

Zatim u nekoliko minuta ponovo gosti pokazuju koliko im malo treba. Prvo iz pogreške Varteksove obrane dolaze do 4:0, iz kornera do 5:0 u 61. minuti, a u 64. minuti opet nakon greške obrane dolaze do šestog gola.

Rezultat na 7:0 podižu iz slobodnog udarca s 19 metara u 74. minuti, a rezultat zaključuju u 8:0 udarcem iz daljine koji ne može obraniti Jovan.

Dobru priliku za Varteks imao je mladi Vitković, ali situaciji 'jedan na jedan' spretniji je gostujući golman uz pomoć obrane.

Varteks tako iza sebe ima jako loš dan koji vrijedi što prije zaboraviti te se posvetiti budućim susretima koji se nastavljaju sljedeći vikend. U četvrtom kolu idemo u Mursko Središće kod Rudara. Varteks je pao na peto mjesto ljestvice, dok Rudar drži osmo mjesto.