U prvoj pripremnoj utakmici Bumbari poraženi od Drave Ptuj, ali uz dobru igru

Nogometaši Varteksa nakon pet treninga, odigrali su i svoju prvu pripremnu utakmicu, i to protiv slovenskog drugoligaša Drave Ptuj.

Utakmica se igrala na Slobodi, a Bumbari su bolje otvorili susret, kao da se nije vidjelo da se radi o čak dva natjecateljska ranga razlike među klubovima. Vidjela se velika motiviranost domaćih igrača, koji su stvorili cijeli niz prilika, ali napadači Varteksa, unatoč odličnoj igri, nisu bili precizni.

I tada gosti iznenađuju Varteks te u odličnoj akciji Nik Hanick pogađa za 0:1 u 32. minuti, a samo dvije minute kasnije eurogol Simona Rogine, čija lopta iznenađujuće odsjeda u 'rašljama', nakon greške igrača Varteksa.

Igrao je Varteks dobro, vidjele se težnja pritisku na protivničke igrače, i bez lopte, i s loptom, a novi igrači, Filip Hrženjak u napadu te Ivan Ptiček u obrani, predstavili su se u odličnom svijetlu. Po prvi puta zaigrao je i Davor Telebar, dosadašnji igrač Poleta iz Svetog Martina na Muri, a i on će biti nova prinova u redovima Bumbara.

Varteks Drava 12

Za konačnih 0:3, još jedan eurogol gostiju, i ponovno lopta odsjeda u '90'.

Slijedi drugi tjedan priprema, a u subotu i novi ogled sa slovenskim drugoligašem, ovaj puta s Beltincima, na gostovanju kod njih.

Varteks – Drava Ptuj 0:3 (0:2)
Strijelci: 0:1 Hanick (32), 0:2 Rogina (34), 0:3 Žulj (76).
Varteks – Banfić, Telebar, Ptiček, Lukačić, Jakupak, Matova, Kukec, Havojić, Glavica, Kanceljak, Hrženjak (još su igrali: Renan, Vaupotić, Anđelković, Milašinović, Popović, Crleni, Plavec, Bubnjarić, Suhadolčan). Trener: Dražen Besek.
Drava Ptuj – Lovenjak, Hanick, Rogina, Penič, Đankič, Mlakar, Pajič, Vugrinec, Verbič, Janezič, Vidović (još siu igrali: Žulj, plej, Sakač, Karo, Doplinar, Gole, Čuš, Erhatič, Rec, Vidović, Lampret). Trener: Saša Gajser.