'PETARDA' U ČAKOVCU Varteksovci se protiv Međimurja vratili pobjedama

Varteks uvjerljivo slavio u Čakovcu, nakon tri uzastopna poraza.

S uvjerljivih 5:1 Bumbari su se vratili na pobjedničke staze, u odlično odigranoj utakmici protiv Međimurja, u sklopu 10. kola 3. NL Sjever. Pokazali su ekipno pravi karakter te potvrdili da nisu zaboravili igrati nogomet, a pobjeda će im mnogo značiti za samopouzdanje.

Varteks je u Čakovcu krenuo puno odlučnije nego u nekom posljednjm utakmicama, što je i rezultiralo ranim pogotkom. Igrala se 8. minuta, kada je Glavica izbio sam pred vratara Hozjana, ali netko iz obrane odbija u korner. Iz kornera ubačaj, lopta dolazi do Kanceljaka koji sa desetak metara gađa suprotnu malu mrežicu Hozjana. Već u 15 minuti, Kanceljak ima i dvije prigode, ali ne uspijeva povećati vodstvo Bumbara.

Bumbari u susretu nisu mogli računati na požutjelog Katanca, a njegovo mjestu u sredini obrane zauzeo je kapetan Kukec, uz Ptičeka i Lukačića, koji je dobio prigodu za start utakmice.

Ipak, u posljednjem dijelu prvog poluvremena i Međimurje ima neke prigode. Najbolja šansu imaju u 34. minuti, kada su Varteksovci neoprezni u izlasku iz posljednje linije, a lopta na kraju dolazi do Drka, koji pokušava lobati Kirića, ali vratar Bumbara krajnjim naporom brani. Zaprijetio je par minuti kasnije i Iordanidis, udarcem s preko 25 metra, a Kirić ponovno odlično brani.

A prije kraja poluremena i odlična prigoda za Varteks, kada po lijevoj strani 'dar-mar' rade Možanić i Kanceljak, a ovaj potonji puca, no Hozjan odlično brani.

Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću Varteksa, a bilo je to jedno vrlo sadržajno prvo poluvrijeme.

Bumbari ponovno kreću bolje u nastavku, odmah kontra i šansa Havojića, u 47. minuti, na dodavanje Glavice, ali Hozjan ponovno brani. Par minuta kasnije Havojić je u još jednoj prigodi, ali puca mlako.

I onda u samo par minuta, rješenje pitanje pobjednika. Nagovještaj pogotka stiže u 57. minuti, kada Mihalinec prolazi i upošljava Glavicu, koji se s par metara spetljao. Mihalinec je ponovno odigrao odlično i u prigodu gurnuo Kanceljaka, kojeg ruše u kaznenom prostoru. S bijele točke je precizan Dejan Glavica za 0:2 u 58. minuti.

U strijelce se upisao par minuta kasnije i Dino Kovačec, kojeg je proigrao Havojić, nakon čega Kovačec topovski tuče s ruba kaznenog prostora.

Zagorska kombinacija Kovačec-Kanceljak na djelu u 72. minuti, kod kornera. Kanceljak do Kovačeca, ovaj mu vraća, a 'Kanc' ulazi u 16-eraca i fantastičnim udarcem u prve rašlje para mrežu. Sjajan gol prvog strijelca Varteksa ove sezone.

Imao je Varteks utakmicu pod kontrolom, odigrao na pravi način te se nakon tri poraza vratio pobjedama. Omogućio je lagodniji rezultat i nešto mirniju završnicu, kao i da prigodu dobe neki igrači s klupe. Tako je svoj prvi nastup ikad u službenoj seniorskoj utakmici ubilježio Vilim Kolman, koji je dobio par minuta na kraju, ušavši umjesto Ptičeka.

Domaćin smanjuje u 81. minuti, kada je nakon centaršuta precizan francuski Alžirac Milan Place. Do kraja utakmice još gledamo jedan pogodak za Varteks. U akciji su Hrženjak i Mihalinec. Na kraju Hrženjak puca, ali ne zahvaća dobro loptu, no neobična putanja vara domaćeg vratara i ona završava u mreži.

- Nismo imali previše ambicija, s obzirom na razliku u kvallitetu, ali poraz je ipak prevelik. Nismo bili pravi danas, žao mi je, ja mislim da moji igrači ne pokazuju dovoljno želje da bi pobijedili - kazao je kratko Drago Vabec, trener Međimurja.

Trener Besek, naravno, nije bio nezadovoljan.

- Unatoč konačnom rezultatu, utakmica je bila dosta neizvjesna. Došli smo u brzo vodstvo, ali vidjela se nervoza jer ipak smo s nizom od tri poraza ušli u ovaj susret. Dečki su tražili samopouzdanje kroz igru i na kraju se to sve dogodilo. Moramo biti strpljivi, danas smo u prvih 11 imali petoricu mladih igrača. Radimo da svaki dan budemo što bolji, ja vjerujem u ove dečke i teško im je kada sve ne ide – istaknuo je Dražen Besek, trener Varteksa.

U sljedećem kolu Varteks će igrati na domaćem terenu protiv Virovitice.

Spomenimo da je u derbiju ovog kola Polet uvjerljivo pobjedio Bilogoru 91, s 3:0 te se popeo na čelo tablice. U međimurskom derbiju je Graničar iz Kotoribe na domaćem terenu pobijedio Nedelišće, dok su Rudar i Podravina odigrali bez golova.

Derbiji idućeg kola idućeg tjedna su utakmice Bilogora - Pitomača te Nedelišće – Polet, dok će Kotoripčani na gostovanje u Predavac.

Međimurje – Varteks 1:5 (0:1)

Čakovec, stadion Mladosti. Gledatelja: 200. Glavni sudac: Nenad Vargović (Virovitica), pomoćni suci: Maja Ferić (Pitomača), Marta Maslać (Virovitica).

Strijelci: 0:1 Kanceljak (8), 0:2 Glavica (58-11m), 0:3 Kovačec (61), 0:4 Kanceljak (73), 1:4 Place (82), 1:5 Hrženjak (88).

Međimurje – Hozjan, Pejanović (od 78. Budo), Cleydson, Senčar, Krznar, Bešlić, Štajerec, Vinski (od 87. Cesar), Drk (od 63. Žerjav), Matheus (od 46. Place), Iordanidis (od 46. Šemper). Trener: Dragutin Vabec.

Varteks – Kirić, Ptiček (od 87. Kolman), Kukec, Lukačić, Kovačec (od 77. Hrženjak), Matova, Mihalinec, Havojić (od 63. Havojić), Možanić (od 63. Hrastić), Kanceljak, Glavica (od 77. Telebar). Trener: Dražen Besek.