ŽUPANIJSKI KUP Kadeti Varteksa u uzbudljivoj utakmici protiv N. Marofa, slavili nakon jedanesteraca

Kadeti Varteksa slavili u Novom Marofu tek nakon jedanesteraca.

Nakon juniora, koju su svladali varaždinsku Slobodu, i kadeti Varteksa su stigli do trofeja Županijskog kupa. Protivnik u finalu bio im je neugodni Novi Marof, a pobjednik je odlučen tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Trener Matučec u utakmici koja se igrala u četvrtak, 17. listopada, nije mogao računati na nekolicinu važnih igrača, tako da je terenska incijativa bila prilično jalova, a Novi Marof je u prvom dijelu vodio s 1:0. Iz jedne kontre strijelac je Lovrić, a prednost Novomarofčana je mogla biti i izraženija jer su imali nekoliko vrlo konkretnih prigoda.

U nastavku igre kadeti Varteksa su krenuli malo više 'preskakati' igru, orijentiravši se više na rezultat, manje na igru. To je imalo efekta, jer mladi Bumbari ipak stižu do pogotka izjednačenja. Točnije, domaći igrači sami ubacuju gol u mrežu, prilično (ne)sretno, u 56. minuti.

Domaćin pokušava vratiti prednost, i imaju u 78. minuti i idealnu prigodu, kazneni udarac, no ne koriste ga. Preciznije rečeno, vratar Štajcar odlični brani te o pobjedniku odlučuju jedanaesterci.

Odluka je na kraju pala s bijele točke, a tu je možda presudilo veće iskustvo takvih utakmica, koje u 'nogama' imaju igrači Domika Matučeca.

Štajcar se i tu ističe s dvije obrane, za veliko veselje gostujućih navijača na tribinama. Kao što to u sportu biva, donijelo je to i veliku tugu domaćina, koji su, u ovom finalu, jednako zaslužili pobijediti.

Ovom pobjedom Varteksovci su sada izborili nastupe dalje, u svojevrsnim pretkvalifikacijama nacionalnog kupa, a protivnika će saznati vrlo skoro, no bit će to netko iz regije Sjever.

ŠNK Novi Marof – Varteks ‪1:1 (PEN 2:3)

Strijelci: 1:0 Lovrić (28), 1:1 Krbot (56-autogol)

ŠNK Novi Marof – Balaško, Adamić (od 31. Krbot), Fot (pd 51. Česi), Lovrić (od 61. Cifrek), Havojić, Žugec (od 46. Habek), Blaži, Šafran, Štromar. Klopotan, Marić. Trener: Davor Vuk.

NK Varteks – Štajcar, Bubnjarić, Kos, Kučej (od 59. Kos), Marčec, Ereš (od 59. Žiher), Matučec, Plemenčić (od 75. Putarek), Vitez (od 90. Ferković), Habek, Kukolić (od 46. Siročić). Trener: Dominik Matučec.