Nova pobjeda Bumbara protiv NK Koprivnice u 4. kolu

Varteks je u nedjelju, 12. rujna, na SC Sloboda igrao utakmicu 4. kola 3.HNL Sjever protiv NK Koprivnice.

Susret je završio 1:0 pobjedom Varteksa koji je nova tri prvenstvena boda osigurao protiv Karla Benkovića u 15. minuti.

Nakon što su u srijedu prošli u četvrtfinale županijskog Kupa u susretu protiv Slobode (4:0), varaždinski je trećeligaš došao do druge pobjede za redom u prvenstvu.

Većinom dominantni u posjedu u prvom poluvremenu, Bumbari su napadali goste iz Koprivnice te bili vrlo koncentrirani u obrani pa tako na kraju prvog dijela domaći vratar Domagoj Kanižaj nije imao previše posla.

Leon Benko je u 5. minuti već zatresao mrežu, ali je pomoćni sudac podigao zastavicu i označio zaleđe. Ipak, Karlo Benković dobro se snalazi nakon duge lopte u 15. minuti te zabija za 1:0, što je na kraju bio i konačan rezultat susreta.

Varteks je zatresao i vratnicu, a u drugom dijelu Leon Benko ponovno pogađa mrežu, ali se i ponovno nalazi u nedozvoljenoj poziciji.
Nakon četiri kola, Varteks se nalazi na petom mjestu 3.HNL Sjever sa sedam bodova. Odmah iza njih, na šestom mjestu, je drugi županijski trećeligaš Podravina.

U sljedećem kolu koje se igra 18. rujna Bumbari idu na gostovanje u Mursko Središće kod Rudara.