Varteks do treće uzastopne prvenstvene pobjede, pao je i Rudar

Varteks je gostovao u 5. kolu 3.HNL Sjever kod Rudara u Murskom Središću.

Bumbari su se pokazali kao bolji protivnik te pobijedili rezultatom 1:0, golom Maura Benka.

Od početka je Varteks nametnuo ritam. Leon Benko je već u uvodnih par minuta pogodio stativu, a u nastavku poluvremena Bumbari su imali dvije-tri prilike da prođu u vodstvo.

Ipak, to se nije dogodilo sve do 51. minute kada je Mauro Benko zatresao mrežu. Od onda se i domaćini malo bude, ali ozbiljnijeg pokušaja prema vratima Domagoja Kanižaja nisu imali.

Varteks je tako stigao do svoje treće uzastopne pobjede u prvenstvu, nalazi se na četvrtom mjestu 3.HNL Sjever s 10 bodova.

U sljedećem 6. kolu, u subotu 25. rujna, na Slobodu dolazi NK Bjelovar.

Za Varteks su igrali: Kanižaj - Lukan, Režić, Radić - Tomašković, Nježić, Kos, Novko, Benković  - M. Benko, L. Benko. U nastavku ušli su Rožmarić i Jazbec.

Naslovna fotografija: Dino Možek