Stao Varteksov pozitivan niz, Radnik odnio tri boda sa Slobode

U subotu, 9. listopada 2021. godine, Varteks je igrao utakmicu 8. kola 3.HNL Sjever protiv Radnika iz Križevaca. Gosti su osvojili tri boda minimalnom pobjedom 1:0.

U prvom dijelu Varteks i Radnik bili su podjednaki. Bumbari su se dobro snalazi preko ubačaja s krila, dok su gosti pogodili dvije vratnice. Igra je često bila prekidana sitnim prekršajima pa je protočnost same igre za obje momčadi bila loša.

Na početku drugog dijela gosti zabijaju u 49. minuti što se na kraju pokazalo kao konačan rezultat. Varteks je nešto kasnije i ostao bez Vitkovića koji je isključen pa su Bumbari još dvadesetak minuta igrali s igračem manje. Gosti su tada bili opasni iz kontre, dok je Varteks pokušavao pronaći 'rupu' u obrani Radnika.

U posljednjoj minuti u šesnaestercu pada Leon Benko, sudac ne svira ništa, a u nastavku akcije Benković ne pogađa gol.

Sljedeće kolo donosi gostovanje u Orahovici kod Papuka.