Varteks fanatičnom borbom i s igračem manje do velikog boda u Ždralovima

Bumbari su danas, 6. studenog, igrali u gostima kod Mladosti iz Ždralova. Golom Ivana Antoleka iz 62. minute uzeli su vrijedan bod, nakon četiri uzastopne utakmice u kojima su upisali poraz.

Trener Želimir Orehovec imao je težak zadatak sastaviti momčad jer zbog ozljeda, izolacija i kartona nije mogao računati na nekoliko igrača. Među njima bili su Leon Benko, Karlo Benković, Luka Vajagić, Romano Nježić, Lovro Vitković...

Prvo poluvrijeme Bumbari nisu dopustili Mladosti da se razmaše. Domaća ekipa nije imala izgledne šanse, a Bumbari su napadali kontrama i polukontrama. S 0:0 otišlo se na poluvrijeme.

Bumbari su poveli u drugom poluvremenu, u 61. minuti preko Antoleka koji gađa mrežu Mladosti. Ipak, samo nekoliko minuta kasnije isti igrač dobiva drugi žuti karton i Varteks posljednjih pola sata mora igrati s igračem manje. Istekom 70. minute domaćini iz dvojbenog kaznenog udarca vraćaju stvari na početak - 1:1. U međuvremenu, iz igre su zbog ozljeda morali izaći Dvanajščak i Rožmarić. Novko je mogao donijeti i tri boda Varteksu u 92. minuti, ali lopta završava u vratnici.

Kod Varteksa se danas osjetila sjajna energija unatoč svim problemima s ozljedama i izolacijama, svaki od igrača držao je visoku razinu koncentracije i želje da se dođe do pozitivnog rezultata i prekine negativan niz - to se i dogodilo protiv najtežeg protivnika.

Varteks je došao do petnaestog boda u 12 kola 3.HNL Sjever. Do kraja jesenskog dijela još su dvije utakmice - sljedeći tjedan idemo na treće gostovanje za redom u Ludbreg kod Podravine, a u zadnjem kolu jesenskog dijela na Slobodi dočekujemo Viroviticu.

Prvih 11 Varteksa u susretu protiv Mladosti: Jovan - Dvanajščak, Režić, Radić, Lukan - Kos, Kukec, Novko, Tomašković - Antolek, Rožmarić