Varteks utakmicom sezone pobijedio Rudar u Murskom Središću

4. KOLO LIGE ZA OSTANAK

Varteks je danas u Murskom Središću igrao utakmicu 4. kola lige za ostanak 3. HNL Sjever protiv NK Rudara. Rezultat je završio 4:1 za Varteks.

Prvo poluvrijeme završilo je 2:1 za Bumbare. Varteks je poveo već u 7. minuti. Pritisak Kukeca se isplatio, uzeo je loptu, dodao do Kessea koji nabacuje za Novka, a on matira golmana Rudara za 1:0 Varteksa.

Praktički se krenulo s centra, a domaćini su izjednačili. Nespremnost Varteksove obrane iskoristili su nakon centaršuta. Ipak, Varteks se ponovno vraća i zabija za 2:1. Kombinatorika i rastrčanost, dosta šansi i pritisak nagrađen je u 35. minuti. Lukan je nabacio, Kesse spremno pospremio glavom loptu iza golmana Rudara. Bilo je to vjerojatno najbolje poluvrijeme Varteksa ove polusezone.

Drugi dio Varteks je samo podebljao vodstvo. Prvo je ponovno zabio Novko za 3:1, da bi nekoliko minuta kasnije Kukec, na asistenciju Kessea, povećao na 4:1.

Sljedeći vikend, u subotu 12. lipnja Varteks igra posljednju utakmicu sezone na SC Sloboda protiv Virovitice.