Bumbari i dalje bez pobjede u proljetnom dijelu, Bjelovar bio bolji

Varteks je danas igrao utakmicu 17. kola 3.HNL Sjever u Bjelovaru protiv istoimenog domaćina, koji je u samom vrhu tablice i bori se za naslov prvaka lige. Susret je završio pobjedom Bjelovara 4:1 (1:0). Jedini gol za Varteks zabio je Horaček.

Prvo poluvrijeme nije izgledalo dobro za Bumbare. Domaćini su poveli već u 7. minuti iz prve prilike, a zatim se zaredalo još nekoliko izglednih prilika iz kojih nisu uspjeli zabiti pogodak. Prvih pola sata Varteks nije imao šansi, ali Bumbari se bude posljednjih desetak minuta prije poluvremena kada prijete iz dvije prilike.

U drugom poluvremenu domaćini ekspresno podižu vodstvo, prvo u 50., a zatim u 59. minuti. Ipak, Bumbari stižu do pogotka u 61. i smanjuju na 3:1 golom Roka Horačeka. Šanse za povratak u susret nije bilo previše, Bjelovar je zaredao s prilikama nakon pogotka Varteksa s još 2-3 izgledne šanse, a jednu od njih pretvorio je u gol za 4:1 u 84. minuti i konačan rezultat.

Sljedećeg vikenda domaćini smo na 'Slobodi' Podravcu iz Virja.