Uvjerljivi Bumbari protiv Podravca za prvu pobjedu u proljetnom dijelu

Varteks je danas na SC Sloboda u sklopu 18. kola 3.HNL Sjever dočekao Podravac iz Virja. Bumbari su uvjerljivo slavili sa 6:0.

Ujedno je to bila i prva pobjeda u proljetnom dijelu sezone, a izabranici trenera Zorana Vukelića došli su do važna tri boda. Može se reći da je utakmica do poluvremena već bila riješena.

Prvih dvadesetak minuta vidjeli smo dobre šanse Bumbara, ali gola nije bilo do 23. minute kada je Podravac otključao Rok Horaček. Ubrzo zatim kapetan Fran Kukec podiže vodstvo na 2:0, a pred kraj poluvremena Leon Benko pogađa za 3:0 i s tim rezultatom se odlazi na poluvrijeme.

Bumbari nisu stali na loptu u drugom poluvremenu te su nastavili gdje su stali u prvom dijelu. Apsolutna dominacija nastavljena je još jednim golom odličnog Horačeka u 58. minuti, a deset minuta kasnije zabija i Mauro Benko

Velikoj golijadi pridružio se i Alan Novko u 79. minuti, a ujedno je postavio i konačnih 6:0. Bumbari su tako došli do 19 bodova u aktualnoj sezoni u 3.HNL Sjever.

U sljedećem kolu Varteks gostuje kod drugoplasiranog Radnika u Križevcima.