Poraz od Poleta, Varteks nastavlja sezonu u Ligi za ostanak

Varteks je u 22. kolu 3.HNL Sjever u subotu na Slobodi dočekao vodeći Polet iz Svetog Martina na Muri. Gosti su odnijeli pobjedu 2:0, a rezultat je riješen u prvom poluvremenu.

Ujedno je to bila i posljednja utakmica standardnog dijela prvenstva, a Varteks je već prije ispao iz borbe za Ligu za prvaka te će do kraja sezone igrati u Ligi za ostanak.

Prvo poluvrijeme prošlo je u dominaciji Poleta koji je većinu vremena proveo pred vratima Jovana. Do prvog pogotka dolaze u 22. minuti iz jedanaesterca, a rezultat povećavaju u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Na početku drugog dijela Ivan Režić dobiva crveni karton, ali to ne sputava Bumbare. Štoviše, u drugom dijelu vidljiv je veći posjed lopte, ali bez konkretnijih i izglednijih prilika kojim bi se ugrozio gol Poleta. Također, i gosti u posljednjih desetak minuta ostaju bez igrača, odnosno dobivaju crveni karton.

Varteks je tako standardni dio prvenstva završio na 8. mjestu tablice 3.HNL Sjever.