Remi protiv Rudara u posljednjoj ovosezonskoj prvenstvenoj utakmici

Varteks je u subotu, 21. svibnja, igrao posljednju ovosezonsku prvenstvenu utakmicu u 3.HNL Sjever lige za ostanak. Bumbari su išli na gostovanje u Mursko Središće kod NK Rudara, a susret je završio podjelom bodova - 3:3.

Za Varteks su zabili Dino Premužić, Fran Kukec i Dorian Mikičić.

Prvih 15 minuta Varteks je krenuo vrlo dobro i preuzeo inicijativu. Stvorile su se dobre šanse preko Novka i Maura Benka, šanse su se nizale jedna za drugom, ali prvi do pogotka dolaze domaćini u 30. minuti. Ipak, Bumbari ne odustaju, cijelo vrijeme se igra pred golom Rudara. Ali onda na samom kraju prvog dijela još jedan šok za Bumbare - Rudar stiže do povećanja vodstva i rezultat je 2:0.

Trener Nikola Goričanec radi dvije izmjene - ulazi Dino Premužić, igrač kojem su ovo bile prve seniorske minute ove sezone, i Dorian Mikičić. Varteks nastavlja gdje je stao u prvom dijelu - konstantni napadi urodili su plodom i mladi Premužić praktički u prvom dodiru s loptom zabija gol za 2:1. Za drugi gol Varteksa također je uvelike zaslužan Premužić jer na njegovu asistentciju zabija kapetan Kukec i izjednačava rezultat na 2:2.

I onda drama u posljednjim trenucima. Iz očiglednog zaleđa Rudar stiže do pogotka za 3:2 u 90. minuti, ali u 93. minuti Bumbari se još jednom vraćaju kada Mikičić zabija za konačnih 3:3 i završetak sezone u 3. HNL Sjever.

Varteks je sezonu završio na 9. mjestu, odnosno 3. mjestu Lige za ostanak s 26 osvojenih bodova u 27 odigranih utakmica.

Za Varteks sada slijedi velika i bitna utakmica - uzvrat polufinala županijskog Kupa u srijedu, 25. svibnja, od 17:30 na SC Sloboda. Protivnik je Drava-Ajax, a Bumbari su u prvoj utakmici bili bolji s 1:0.